AniGraph

Конкурс візуалізації


Студентська майстерня мультимедіа — комплекс заходів зі створення, експертного аналізу та демонстрації мультимедійних творів, визначення переможців у Номінаціях.Проект формувався у 1997 - 2003 роках як міжнародний фестиваль моди Leopolis (від лат. Leo - лев,  Polis - місто; oдна з давніх назв міста Львова), особливістю якого була театралізація показу колекцій дизайнерів у гала-виставі на сцені Львівської Опери.

 

Будучи самодостатньою видовищною подією, міроприємство є унікальним освітнім проектом, що відбувається у форматі конкурсу. Взяти участь у Студентській майстерні мультимедіа (надалі Конкурс) можуть студенти навчальних закладів, які пройшли Відбір.

Конкурсанти в команді з майстрами у складі Творчих груп створюють мультимедійні програми, що містять фільм (короткометражний, музичний, fashion, brand … ) та сценічну постановку. Після демонстрації готових Мультимедіа (ротації в ефірі та сценічного показу) за результатами Оцінки у Фіналі визначаються переможці у Номінаціях.Визначення понять

 • Мультимедіа / мультимедійний твір — об'єднана за певним сценарієм у одному показі аудіовізуальна інформація.
 • Фільм / модний фільм — лінійний мультимедійний твір тривалістю до 5 хвилин, що містить рухомі зображення, створений з використанням комбінованої зйомки та анімаційної технології Творчою групою в рамках Конкурсу.
 • Творча група — колектив у складі, необхідному для створення окремого Мультимедіа, формується з Конкурсантів та запрошених фахівців.
 • Конкурсанти — учасники Конкурсу, студенти навчальних закладів,  які пройшли Відбір.
 • Відбір — процес визначення кандидатур Конкурсантів за результатами розгляду Заявок.
 • Заявка — оформлена за затвердженою Оргкомітетом формою творча пропозиція реалізації Завдання.
 • Завдання — тематичне завдання Конкурсантам, яке оприлюднюється перед Конкурсом, та виконується в процесі створення Мультимедіа. Завдання відповідає Номінації.
 • Номінації — найменування сфер змагання Конкурсантів, що відповідають задіяним під час створення Мультимедіа творчим функціям. Переможців у Номінаціях визначають на основі Оцінки.
 • Оцінка — комплексне оцінювання виконання Завдання Конкурсантами за результатами висновків Експертів та голосування глядачів.
 • Експерт — особа, яка володіє спеціальними знаннями та професійним досвідом у творчій сфері, що відповідає Номінації.Мета i особливість

Основна мета Конкурсу:

 • надати молодим творцям можливість пройти повноцінний творчий шлях, від сценарію до прем'єри, збагатитись практичним досвідом поруч з майстрами, вигідно представити себе та свої навчальні заклади;
 • представити громадськості ідейний та максимально інформативний спосіб представлення творів декоративного мистецтва;
 • впровадити особливу технологію створення Мультимедіа.

   

  В умовах утвердження мультимедійної подачі інформації, Конкурс стає політехнологічним майданчиком для створення естетичного і високоінформативного продукту. Особливістю є багатовимірність показу інформації у формі мультимедійного твору, що зрозуміле фахівцю та цікаве звичайному глядачеві. 

  Зберігаються традиційні для фестивалю Leopolis пріоритет дизайну костюму і театралізований показ, додається інтерактивне мультимедійне шоу.

  Важливим інструментом реалізації Конкурсу є тотальне використання методу віддаленого виробництва, що нівелює географічне місцезнаходження учасників, членів журі та робить можливим:

  • організацію роботи потужної віртуальної студії у всіх належних аспектах;
  • оперативну комунікацію, координацію творчих та організаційних процесів;
  • залучення широкого спектру фахівців та, як наслідок, отримання  багатогранних і виразних творів.

   

  Ефірна ротація Мультимедіа та моніторинг думки глядачів триватиме паралельно з "експертним переглядом", що покликане забезпечити виважене та об'єктивне комплексне оцінювання. 

  Конкурсанти навчаться взаємодії у складному організмі Творчої групи та правилам підпорядкуванню індивідуальної майстерності вирішенню командних завдань. 

  Майстерність конкурсантiв буде представленo як  складову  Мультимедіа відповідно до Номінацій. Саме у такому форматі відбуваються  відомі кінофестивалі і саме такий формат, на нашу думку,  є найбільш ефективним.

  Оскільки готових Мультимедіа, що могли би стати учасниками конкурсної програми, практично немає — вони будуть створені в ході Конкурсу.  

  Ми запровадили нову схему Конкурсу і технологію виробництва, які дозволять отримати десяток повноцінних Мультимедіа-учасників Конкурсу. Саме так! Широкий формат і об'ємний звук. Існує лише одне "але", яке зробить це все реальним — це будуть дуже маленькі за тривалістю твори. У всьому іншому майже всі стандарти будуть витримані, що найголовніше.Етапи

Організаційні заходи Конкурсу тривають 11 місяців та поділяються на етапи:

 • Презентаційний етап, 3 місяці.

Взірцеве створення Мультимедіа та представлення потенційним партнерам.

 • Підготовчий етап, 1 місяць.

Розробка документації. Консультації з партнерами. Формування Оргкомітету. Початок інформаційної кампанії. Відкриття Конкурсу.

 • Відбірний етап, 2 місяці.

Оприлюднення Конкурсних завдань (далі Завдань). Прийом та обробка Заявок. Розгляд творчих пропозицій, що містяться у Заявках (далі Пропозиції), визначається можливості входження авторів Пропозицій  до Творчих груп. Попереднє формування складу Творчих груп. На цьому етапі на одну позицію Номінації може бути зарезервовано декілька Заявок. Особисті зустрічі представників Організатора з кандидатами на участь у Конкурсі. Затвердження основного та резервного переліку Конкурсантів. Остаточне формування Творчих груп.

 • Студійний етап, 3 місяці.

Містить знімальний (постановочний) період. Відбувається створення зображень, запис звукової доріжки, монтаж мультимедійних творів (далі Мультимедіа).

 • Аналітичний етап, 1 місяць.

Період медіа-ротації, голосування глядачів та роботи Експертів. Визначення комплексної оцінки Мультимедіа.

 • Фінальний етап, 1 місяць.

Постановка сценічних версій Мультимедіа. Репетиції. Проведення гала-вистави, театралізований показ сценічних версій Мультимедіа. Закриття Конкурсу, проголошення та нагородження Переможців в Номінаціях.